Nie stosowali się do przepisów, zostali ukarani - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Gdyni

Wiadomości

Nie stosowali się do przepisów, zostali ukarani

Data publikacji 19.04.2021

Przez miniony weekend policjanci kontrolowali wiele miejsc, gdzie zwykli gromadzić się mieszkańcy Gdyni. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę m.in. na kwestię zachowania ust i nosa oraz zachowania dystansu. Osoby ignorujące przepisy zostały ukarane mandatami.

Od piątku policjanci prowadzili kolejne działania, skierowane na walkę z rozprzestrzenianiem się choroby Covid-19. Do działań przyłączyli się funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku, Żandarmerii Wojskowej oraz Wojsk Obrony Terytorialnej. Mundurowi patrolowali miejsca gromadzenia się mieszkańców oraz osób przyjezdnych.

Niestety wciąż są osoby, które nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji i tym samym narażają nie tylko zdrowie swoje ale i innych. Takim brakiem odpowiedzialności wykazały się 373 osoby. Policjanci pouczyli 95 osób, wystawili 247 mandatów karnych i skierowali 31 wniosków o ukaranie do sądu.

Przypominamy, że w przypadku niestosowania się do obowiązku zasłaniania ust i nosa, policjant może nałożyć mandat karny w wysokości nawet 1000 zł, skierować wniosek o ukaranie do sądu, albo poinformować inspektora sanitarnego. Kara nałożona przez tę instytucję może wynieść do 30 tys. zł.

  • Zdjęcie przedstawiające policjanta, który legitymuje kobietę.