Wiadomości

Gdyńscy policjanci przeprowadzą działania skierowane na ograniczenie transmisji koronawirusa

Data publikacji 16.04.2021

Gdyńscy policjanci w obliczu wprowadzonych obostrzeń intensyfikują działania związane z ograniczeniem rozprzestrzeniania się epidemii koronowirusa. Stróże prawa w najbliższy weekend przeprowadzą kolejną akcję, której celem jest ograniczenie transmisji choroby. Funkcjonariusze będą sprawdzać miejsca grupowania się osób i wyciągną konsekwencje prawne do wszystkich, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów.

Pandemia nadal trwa i panujące obostrzenia nakładają na nas wszystkich różne ograniczenia i obowiązki. Pomimo codziennych kontroli policjantów są osoby, które ignorują obowiązujące przepisy. Dlatego w najbliższy weekend mundurowi wzmożą działania, które mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Funkcjonariusze będą sprawdzać miejsca gromadzenia się mieszkańców – m.in. Skwer Kościuszki, plaże, Bulwar Nadmorski, Molo w Orłowie, parki, place zabaw, osiedla, targowiska, siłownie, puby itp. Działania mają na celu uświadomienie społeczeństwa o skali zagrożenia jakie niesie za sobą epidemia koronawirusa i na każdorazowe niestosowanie się do przepisów Policja będzie stanowczo reagować.

Przypominamy, że wprowadzone obostrzenia są środkiem zapobiegawczym stosowanym dla dobra nas wszystkich. Nie należy bagatelizować zagrożenia epidemiologicznego. Pamiętajmy, że tylko wspólnie możemy ograniczyć ryzyko zagrożenia.

  • Zdjęcie przedstawiające policjantów podczas patrolu.