Policjanci prowadzą kolejne kontrole i rozdają maseczki - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Gdyni

Wiadomości

Policjanci prowadzą kolejne kontrole i rozdają maseczki

Data publikacji 30.03.2021

Gdyńscy policjanci wciąż prowadzą działania poświęcone walce z koronawirusem. Mundurowi sprawdzają, czy każdy stosuje się do obowiązujących ograniczeń. Wczoraj wraz z funkcjonariuszami Straży Miejskiej rozdawali mieszkańcom maseczki, które od Wojewody Pomorskiego trafiły do Urzędu Miasta w Gdyni, a następnie do gdyńskich policjantów.

Gdyńscy policjanci każdego dnia dbają o bezpieczeństwo mieszkańców oraz osób przebywających na terenie miasta. W związku z tym prowadzą działania, które mają na celu zmniejszyć rozprzestrzenianie się choroby Covid-19. Każdy wie, że wychodząc z domu ma obowiązek zasłaniania ust i nosa, ale mimo to nie wszyscy stosują się do tego przepisu. Od piątku w trakcie działań mundurowi pouczyli 32 osoby, wystawili 315 mandatów karnych oraz skierowali 12 wniosków o ukaranie do sądu.

Niestety z różnych przyczyn, nie każdy zaopatrzony jest w maseczki. W związku z tym policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej włączyli się w akcję rozdawania maseczek osobom przebywającym na terenie miasta. Podczas rozdawania maseczek funkcjonariusze rozmawiali z obywatelami tłumacząc, jak ważne jest ich noszenie, a także jak należy prawidłowo z nich korzystać.

Funkcjonariusze przypominają, że dzięki stosowaniu maseczek chronimy siebie i innych. Pandemia nadal trwa, a obowiązek walki z koronawirusem ciąży na nas wszystkich.

  • Zdjęcie przedstawiające policjantkę i strażnika miejskiego w trakcie działań. Funkcjonariusze przekazują kobiecie maseczkę.
  • Zdjęcie przedstawiające policjantka i strażniczkę miejską w trakcie działań.
  • Zdjęcie przedstawiające policjanta i strażniczkę miejską w trakcie działań. Funkcjonariusze przekazują mężczyźnie maseczkę.
  • Zdjęcie przedstawiające policjantkę i strażnika miejskiego w trakcie działań. Funkcjonariusze przekazują kobiecie maseczkę.
  • Zdjęcie przedstawiające policjantkę i strażniczkę miejską w trakcie działań. Funkcjonariuszki przekazują maseczki dwóm mężczyznom.