KOMINIKAT!!!!!!!!! - SEiRP Koło w Gdyni - Komenda Miejska Policji w Gdyni

SEiRP Koło w Gdyni

KOMINIKAT!!!!!!!!!

W związku z zagrożeniem zarażenia się koronawirusem apelujemy do członków Gdyńskiego Koła SEiRP o zastosowanie się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego. Seniorzy to grupa osób, które szczególnie powinny chronić się przed koronawirusem.

Jak to skutecznie robić? O czym należy pamiętać?

 • Seniorze, zostań w domu.
  W szczególności należy ograniczyć przebywanie w miejscach publicznych. Poprosić bliskie osoby rodzinę o pomoc z zakupami, wizytami w aptece czy też załatwieniem innych spraw urzędowych.
 • Pamiętaj o higienie.
  Seniorzy - tak samo jak przedstawiciele wszystkich innych grup wiekowych - powinni pamiętać o tym, że w walce z ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa niezwykle ważna jest higiena. W szczególności należy pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości dezynfekować je płynami na bazie alkoholu (min. 60%).
  Ponadto należy unikać dotykania oczu, nosa i ust oraz regularnie myć klamki, włączniki światła, biurka itp. Nie zapominajmy też  o dezynfekcji posiadanych telefonów komórkowych.
 • Zachowaj bezpieczną odległość.
  Podczas spotkań należy zachować bezpieczna odległość od rozmówcy, tj. 1-1,5 metra, w szczególności od osób które mają kaszel, gorączkę lub kichają. Pamiętać należy o zasadach ochrony podczas kaszlu i kichania.

  „Należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką - jak najszybciej wyrzuć chusteczkę do zamkniętego kosza i umyć ręce używając mydła i wody lub zdezynfekować je środkami na bazie alkoholu (min. 60%). Zakrycie ust i nosa podczas kaszlu i kichania zapobiega rozprzestrzenianiu się zarazków, w tym wirusów" - wyjaśnia GIS.
   
 • Zdrowo się odżywiaj.
  Sprzymierzeńcem w walce z koronawirusem jest również, zrównoważona dieta.
  „GIS sugeruje unikanie wysokoprzetworzonej żywności, codzienne jedzenie minimum 5 porcji warzyw i owoców oraz odpowiednie nawadnianie organizmu. Odradza też robienie zapasów żywności”. 

W sytuacji problemów z zorganizowaniem zakupów żywności i leków prosimy członków Gdyńskiego Koła o kontakt tel. pod nr. 602 381 445.

Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych
Zarząd   Koła w Gdyni