REJS KARNAWAŁOWY PROMEM GDAŃSK- NYNASHAMN - SEiRP Koło w Gdyni - Komenda Miejska Policji w Gdyni

SEiRP Koło w Gdyni

REJS KARNAWAŁOWY PROMEM GDAŃSK- NYNASHAMN

W dniach 30 stycznia - 1 Lutego 2020 r. członkowie Koła SEiRP w Gdyni oraz ich rodziny wzięli udział w trzydniowym rejsie karnawałowym promem na trasie Gdańsk – Nynäshamn. Miasto Nynäshamn i port położone są wśród jezior, morskich zatok i lasów na południowym skraju wspaniałego Archipelagu Sztokholmskiego liczącego 24 tysiące wysp.

W trakcie podróży w pierwszym dniu zorganizowany był wieczór rozrywki – muzyka na żywo w Piano Bar, oraz dyskoteka – zabawa z DJ-em, zaprezentowany został pokaz barmański, oraz liczne konkursy z nagrodami. Następnego dnia po przybyciu do portu odbyła się  wycieczka po urokliwych zakątkach szwedzkiego miasteczka. Zwiedzono między innymi zabytkowy kościół, miejscowy bazar, gdzie można było skosztować świeżych owoców morza. Podczas spaceru podziwiano charakterystyczne domki które pomalowane są na czerwono. Czerwony barwnik powstał w miejscowości Falun, w tamtejszej kopalni miedzi jako produkt uboczny jej wydobycia. Po podgrzaniu i zmieszaniu z wodą, tworzy bardzo wytrzymałą farbę, która chroni drewno m.in. przed trudnymi warunkami atmosferycznymi. A przy okazji czerwony barwnik pochłania spore ilości promieni UV, dzięki czemu farba dłużej zachowuje swój kolor.

Podczas powrotnego rejsu po kolacji, uczestnicy rejsu karnawałowego mieli do wyboru udział  w dyskotece z DJ-em, karaoke,  lub muzyką na żywo w Piano Bar. .

Karnawałowy rejs  promem był czasem wspólnej zabawy, zwiedzaniu wspaniałych urokliwych miejsc oraz planowaniu kolejnych wspólnych spotkań. Wszyscy uczestnicy wycieczki pełni wrażeń z rejsu jak i mile spędzonego wspólnie czasu powrócili do portu w Gdańsku.

Rzecznik prasowy : J. Fikus
fot. wykonała: B. Podczarska