Informacje

Policjantki to nie tylko stróże prawa. To również kochające matki – najlepsze życzenia w dniu Waszego święta

Zawód policjanta większości kojarzy się z zajęciem dla mężczyzn, ale w szeregach Policji nie sposób nie dostrzec kobiet. Choć służba w Policji jest bardzo ciekawa, niejednokrotnie ciężko jest pogodzić ją z byciem mamą. Dlatego z okazji Dnia Matki, w podziękowaniu za codzienne poświęcenie i zaangażowanie życzymy wszystkim mamom-policjantkom sukcesów zawodowych oraz dużo cierpliwości i wytrwałości.

Coraz więcej kobiet wstępuje w szeregi policji. Obecnie policjantki służą we wszystkich pionach: w prewencji, służbie kryminalnej czy dochodzeniowej. Kobiety pełniące służbę nie mają żadnych przywilejów, tak samo jak mężczyźni wykonują codziennie powierzone im zadania. Wiele kobiet poza służbą ma mężów, dzieci i pasje, na które niejednokrotnie brakuje im czasu. Funkcjonariuszki pracują na zmiany mijając się ze swoimi pociechami. Bardzo często, kiedy wychodzą do pracy ich dzieci jeszcze śpią, a po powrocie do domu dzieci już śpią. Są jednak wytrwałe i sumiennie wykonują swoje obowiązki stojąc na straży prawa. Dlatego w dniu dzisiejszym szczególnie dziękujemy mamom służącym w policji za to, że starają się pogodzić wychowanie dzieci z obowiązkami służbowymi i pracą na zmiany.

Dziękujemy, że mimo wielu wyrzeczeń potraficie pogodzić obowiązki służbowe z rodzinnymi. Z okazji Dnia Matki składamy wszystkim policyjnym mamom najserdeczniejsze życzenia, sukcesów zawodowych i możliwości realizowania się poza służbą. Jesteście wyjątkowe i niewątpliwie możecie być wzorem do naśladowania dla Waszych dzieci.