Wiadomości

Funkcjonariusze drogówki pracowali nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym

Data publikacji 02.03.2021

Funkcjonariusze gdyńskiej drogówki prowadzili działania skierowane na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Mimo, że nadrzędnym celem takich działań jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, policjanci również zwracają uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Nadmierna prędkość to jedna z przyczyn wypadków. Dlatego policjanci gdyńskiej drogówki prowadzą działania skierowane na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Wczoraj, w trakcie pracy funkcjonariusze przeprowadzili 139 kontroli drogowych. Mundurowi wystawili 103 mandaty karne, z czego 68 za przekroczenie dozwolonej prędkości. Policjanci zatrzymali dwóm kierowcom uprawnienia do kierowania za przekroczenie prędkości o 50 km w terenie zabudowanym, kolejne za jazdę w stanie nietrzeźwości. Teraz nietrzeźwy kierujący odpowie za jazdę po alkoholu, grozi mu za to do dwóch lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także żeby zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Mimo słonecznej aury pamiętajmy, że tylko wzmożona czujność i przestrzeganie przepisów może uchronić nas przed wypadkiem.

  • Zdjęcie przedstawiające policjantkę i policjanta podczas pomiaru prędkości.