Wiadomości

Uroczyste pożegnanie Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni

Data publikacji 10.02.2021

Dzisiaj w gdyńskiej komendzie, odbyła się uroczystość pożegnalna odchodzącego na emeryturę Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni, mł. insp. Marcina Czajkowskiego. Życzymy Panu Komendantowi aby życie poza służbą, przyniosło spełnienie i realizację wszystkich pasji i marzeń, które odkładane były na drugi plan.

Dzisiaj o 12.30 w auli Komendy Miejskiej Policji w Gdyni odbyła się uroczystość pożegnalna odchodzącego na emeryturę Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni, mł. insp. Marcina Czajkowskiego. Ze względu na obostrzenia związane z koronawirusem, uroczystość odbyła się w nielicznym gronie.

Mł insp. Marcin Czajkowski służył w mundurze ponad 29 lat i były to lata spędzone nie tylko w gdyńskiej komendzie. Służbę rozpoczął 1 września 1991 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Bełchatowie. W 1995 roku przyjechał na Pomorze i realizował swoje zadania w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, w Wydziale Dochodzeniowo Śledczym. Następnie przeniósł się do Komendy Powiatowej Policji w Pucku, gdzie w grudniu 1999 roku został Naczelnikiem Wydziału Kryminalnego. Na początku 2010 roku przeniósł się do Wydziału Dochodzeniowo Śledczego w Komendzie Miejskiej Policji w Gdyni i po kilku miesiącach objął stanowisko naczelnika tego wydziału. W sierpniu 2019 roku został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni, gdzie pełnił służbę do dnia dzisiejszego. 

Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni w okresie służby był odznaczany i nagradzany, m. in. srebrnym medalem za długoletnią służbę oraz brązową, srebrną i złotą odznaką "Zasłużonego Policjanta". 

Mł. insp. Marcin Czajkowski zawsze wspierał i propagował wszelkie idee prospołeczne. Jako człowiek czynu i wielkiego serca, zawsze był gotowy wspierać innych w codziennej służbie. Jest również Honorowym Dawcą Krwi. 

Komendant Miejski Policji w Gdyni, insp. Sławomir Pachura podziękował mł. insp. Marcinowi Czajkowskiemu za pełną zaangażowania służbę. 

 

  • Zdjęcie przedstawiające Zastępcę Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni
  • Zdjęcie przedstawiające uroczyste pożegnanie Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni, mł. insp. Marcina Czajkowskiego.
  • Zdjęcie przedstawiające Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni podczas wręczenia tabliczki pamiątkowej mł. insp. Marcinowi Czajkowskiemu.