91 policyjnych kontroli związanych z koronawirusem - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Gdyni

Wiadomości

91 policyjnych kontroli związanych z koronawirusem

Data publikacji 16.09.2020

Wczoraj gdyńscy policjanci prowadzili wzmożone kontrole w środkach transportu publicznego. Funkcjonariusze zwracali uwagę na mieszkańców i osoby przyjezdne, czy przestrzegają obostrzeń w autobusach oraz w rejonie przystanków. Mundurowi przeprowadzili 91 kontroli w związku z niestosowaniem się do obowiązujących przepisów i wytycznych sanitarnych.

Gdyńscy policjanci nieustannie przypominają o obowiązujących obostrzeniach w zakresie pandemii koronawirusa. W trosce o bezpieczeństwo funkcjonariusze prewencji i ruchu drogowego sprawdzają, czy każdy stosuje się do obowiązujących przepisów związanych z koronawirusem.
Wczoraj mundurowi sprawdzali między innymi środki transportu publicznego. Celem takich działań jest zapobieganie i ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa covid-19, a także wzrost świadomości na temat panującego zagrożenia. Policjanci interweniowali i zwracali uwagę na zagrożenie, z jakim wszyscy mamy do czynienia. W trakcie akcji funkcjonariusze pouczyli bądź zwrócili uwagę ponad 130 osobom. Interwencje dotyczyły gromadzenia się osób oraz nieprawidłowego zakrycia twarzy.
Policjanci cały czas podkreślają, że obowiązujące ograniczenia oraz nakazy mają na celu ochronę zdrowia i życia nas wszystkich. Dlatego bądźmy odpowiedzialni, stosujmy się do zaleceń sanitarnych i dbajmy o siebie nawzajem.