Wiadomości

Podsumowanie wczorajszych działań drogówki „Prędkość”

Data publikacji 15.09.2020

Wczoraj policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania „Prędkość”. Celem działań było zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu niestosowania się do ograniczeń prędkości. Mundurowi zwracali też uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Wczoraj policjanci przeprowadzili działania „Prędkość”. Akcja funkcjonariuszy skierowana była głównie na kierowców, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości. Celem działań była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych.

W trakcie akcji policjanci skontrolowali 82 pojazdy, z czego 48 kontroli dotyczyło przekroczenia prędkości. Za zignorowanie ograniczeń funkcjonariusze wystawili mandaty. Ponadto mundurowi zatrzymali 3 prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną tragicznych zdarzeń drogowych. Ma ona również duży wpływ na poniesione podczas zdarzenia obrażenia. Apelujemy o spokojną oraz zgodną z przepisami jazdę.