Wiadomości

Policjanci wciąż walczą z pandemią koronawirusa. Dziś przeprowadzą działania „ZKM – COVID”

Data publikacji 15.09.2020

Dzisiaj policjanci będą sprawdzać, czy osoby korzystające z komunikacji miejskiej przestrzegają obowiązku zasłaniania nosa oraz ust. Kontrole przeprowadzone zostaną w ramach działań „ZKM-COVID”. Celem akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa osobom podróżującym autobusami oraz przebywającym w rejonie przystanków.

Gdyńscy policjanci od rana kontrolują środki komunikacji miejskiej. Funkcjonariusze sprawdzają, czy podróżujący przestrzegają obowiązku zasłaniania nosa oraz ust. Ponadto mundurowi zwrócą uwagę na to, czy w autobusach miejskich przewożona jest dozwolona ilość osób. Takie działania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa osobom podróżującym środkami komunikacji miejskiej oraz przebywającym w rejonie przystanków.

Działania trwają od kilku tygodni i będą prowadzone nadal. Podobne cykliczne kontrole odbywają się w składach Szybkiej Kolei Miejskiej, na trasach przejazdów oraz na peronach.

Policjanci przypominają, że obowiązujące ograniczenia i nakazy mają na celu ochronę zdrowia i życia nas wszystkich. Pamiętajmy, że nadal panuje pandemia i wysokie ryzyko zarażenia się koronawirusem. Zadbajmy o zdrowie własne i innych.