Wiadomości

Policjanci apelują o ostrożność w czasie powrotu z wakacji

Data publikacji 28.08.2020

Przed nami ostatni weekend wakacji. To nie tylko czas powrotu z letniego wypoczynku ale przede wszystkim wzmożona praca dla funkcjonariuszy ruchu drogowego. Policjanci przeprowadzą działania „Prędkość” i „Bezpieczny weekend - ostatni weekend wakacji”, aby zapewnić wszystkim uczestnikom ruchu drogowego bezpieczeństwo podczas wakacyjnych powrotów.

Ostatnie dni wakacji to czas powrotów z letniego wypoczynku, podczas którego policjanci ruchu drogowego prowadzą wzmożone działania. Wszystko po to, aby zapewnić osobom wracającym z urlopów płynność i bezpieczeństwo na drogach oraz zmniejszyć ilość wypadków drogowych.

W akcji zostaną wykorzystane radiowozy oznakowane i nieoznakowane, również wyposażone w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości. Oprócz pomiaru prędkości policjanci kontrolować będą czy kierujący stosują się do pozostałych przepisów. Każdy zatrzymany do kontroli kierowca zostanie przebadany na zawartość alkoholu w organizmie.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Przypominamy o zasadzie ograniczonego zaufania w stosunku do innych uczestników ruchu drogowego. Wspólnie zadbajmy o bezpieczny powrót z wakacji.