Wiadomości

Wczoraj policjanci wzięli udział w panelu dyskusyjnym na rzecz seniorów

Data publikacji 25.08.2020

Wczoraj policjanci pojechali do Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, gdzie uczestniczyli w trzeciej edycji Forum Wizja Rozwoju. Mundurowi wzięli udział w panelu dotyczącym zwiększenia bezpieczeństwa osób starszych. Funkcjonariusze przypominali, że oszuści wykorzystują empatię seniorów i dlatego nie należy wierzyć osobom, które pod różnym pretekstem proszą o pieniądze.

Wczoraj w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni odbyła się trzecia edycja Forum Wizja Rozwoju. Jest to największe wydarzenie gospodarcze w północnej Polsce, będące pod honorowym patronatem Premiera Mateusza Morawieckiego. Policjanci wzięli udział w jednym z 48 paneli dyskusyjnych, który dotyczył zwiększenia bezpieczeństwa osób starszych.
 
W trakcie debaty policjantka z gdyńskiej komendy mówiła o metodach jakimi posługują się oszuści i ostrzegała jak uchronić osoby starsze, aby nie zostały oszukane metodą „na wnuczka, policjanta czy pracownika sanepidu”. Ponadto funkcjonariuszka opowiedziała o ogólnogdyńskiej kampanii STOP, która skierowana jest na bezpieczeństwo seniorów. Mundurowi po debacie rozdawali plakaty, które można zamieścić w klatkach schodowych lub bezpośrednio przekazać je seniorom.
 
Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie proszą o przekazanie biżuterii lub pieniędzy i nigdy nie zadzwonią z takim żądaniem.