Wiadomości

W niedzielę policjanci przeprowadzą ogólnokrajowe działania „Prędkość”

Data publikacji 03.07.2020

W niedzielę funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzą ogólnokrajowe działania „Prędkość”. Do akcji przyłączą się również inne służby i wspólnie z policjantami będą zwracać uwagę na stosowanie się do ograniczeń prędkości. Nadrzędnym celem działań będzie poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego.

 

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdyni w niedzielę przeprowadzą ogólnokrajowe działania „Prędkość”. Ppodczas działąń wraz z funkcjonariuszami innych służb będą czuwać nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu drogowego w naszym mieście.

Celem działań jest:

  • zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości,

  • egzekwowanie od kierujących stosowania się do ograniczeń prędkości,

  • uświadomienie zagrożenia kierującym jakie niesie za sobą nadmierna prędkość,

  • ograniczenie zjawiska niekorzystanie wbrew obowiązkowi, z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz urządzeń do przewozu dzieci.

W trakcie działań funkcjonariusze gdyńskiej drogówki wykorzystają radiowozy oznakowane i nieoznakowane, również wyposażone w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości. Statyczne punkty pomiaru prędkości, jak i pomiary prowadzone dynamicznie będzie można spotkać przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Oprócz pomiaru prędkości policjanci kontrolować będą czy kierujący stosują się do pozostałych przepisów.