Wiadomości

Dzisiaj i jutro policjanci drogówki będą kontrolować motocyklistów

Data publikacji 03.07.2020

Dzisiaj i jutro policjanci gdyńskiej drogówki przeprowadzą działania wojewódzkie pn. „Motocykle”. Mundurowi będą zwracać uwagę na to, czy motocykliści przestrzegają przepisy ruchu drogowego, czy są wyposażeni w ubiór zawierający elementy bezpieczeństwa osobistego oraz sprawdzą stan techniczny motocykli.

Dzisiaj i w sobotę policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania wojewódzkie pn. „Motocykle”. Celem działań jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach, z powodu nie przestrzegania ograniczeń prędkości, zwłaszcza przez kierujących motocyklami. Funkcjonariusze podczas akcji będą eliminować z ruchu drogowego kierujących motocyklami, którzy nie posiadają uprawnień do kierowania w wymaganej kategorii pojazdu. Ponadto mundurowi wyeliminują z ruchu pojazdy niesprawne technicznie.

Mundurowi podczas akcji, oprócz mierników prędkości będą wykorzystywać nieoznakowane pojazdy wyposażone w wideorejestratory. Każde łamanie przepisów przez motocyklistów spotka się ze zdecydowaną reakcją ze strony policjantów, którzy będą stosować zasadę „zero tolerancji”

Każdy kierowca powinien uświadomić sobie jakie zagrożenie dla życia ludzkiego spowodowane jest nadmierną prędkością.

Funkcjonariusze apelują do wszystkich kierujących o rozwagę. Jazda z nadmierną prędkością jest ogromnym zagrożeniem dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Ponadto kierowca w sytuacji zagrożenia często traci kontrolę nad pojazdem. Dbajmy o bezpieczeństwo własne i innych.