Wiadomości

Wyniki wczorajszych działań gdyńskiej drogówki „ZKM – COVID”

Data publikacji 02.07.2020

Wczoraj policjanci gdyńskiej drogówki prowadzili działania, polegające na wzmożonych kontrolach w autobusach miejskich. Celem akcji funkcjonariuszy było zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Mundurowi sprawdzali, czy w środkach komunikacji miejskiej przestrzegane są przepisy związane z wirusem Covid-19.

Od początku pandemii koronawirusa, gdyńscy policjanci każdego dnia zwracają uwagę na mieszkańców, czy wywiązują się z obowiązku noszenia maseczek ochronnych. Wczoraj funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdyni kontrolowali, czy w autobusach miejskich przewożona jest dozwolona ilość osób, a także sprawdzali czy pasażerowie przestrzegają obowiązek zakrywania ust i nosa.

W działaniach udział wzięło 21 policjantów z ruchu drogowego. W trakcie akcji mundurowi zwracali także uwagę na osoby nie korzystające z komunikacji miejskiej, czy stosują się do wprowadzonych nakazów i zakazów. Funkcjonariusze podczas swojej pracy pouczyli 11 osób.

Podczas działań policjantów gdyńskiej drogówki, funkcjonariusze z patrolu interwencyjnego również zwracali uwagę na stosowanie się mieszkańców do obostrzeń związanych z koronawirusem. Tu też nie obeszło się bez konsekwencji dla osób ignorujących przepisy i mundurowi pouczyli 6 osób, skierowali 1 wniosek do sądu, a 2 osoby ukarali mandatami.

Pamiętajmy, że nadal panuje epidemia choroby Covid-19 i wszyscy muszą stosować się do obostrzeń. Jest to konieczne w trosce o zdrowie własne i najbliższych.