Wiadomości

Policjanci zatrzymali 8 praw jazdy podczas poniedziałkowych i wtorkowych działań pn. „Tempo 30”

Data publikacji 01.07.2020

W poniedziałek i wtorek funkcjonariusze gdyńskiej drogówki przeprowadzili działania „Tempo 30”. Akcja ukierunkowana była na ujawnianie kierowców, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości. Policjanci kontrolowali czy kierujący przestrzegali przepisów ruchu drogowego oraz zwracali uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

W poniedziałek i wtorek funkcjonariusze gdyńskiej drogówki kontrolowali prędkość z jaką poruszali się kierowcy. Mundurowi byli w miejscach, gdzie obowiązuje strefa ograniczenia do 30 km/h. Oprócz pomiaru prędkości policjanci kontrolowali czy kierujący stosują się do pozostałych przepisów.

W działaniach udział wzięło 39 funkcjonariuszy. Mundurowi skontrolowali 160 pojazdów. Kontrole w 56 przypadkach dotyczyły przekroczenia prędkości. Kierowcy, którzy zignorowali przepisy zostali ukarani mandatami i punktami karnymi. W 8 przypadkach policjanci drogówki zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Policjanci podczas pracy skontrolowali też 2 nietrzeźwych kierowców, którzy staną teraz przed sądem.

Przypominamy, że brawurowa jazda niesie za sobą zagrożenie spowodowania wypadku. Pamiętajmy, że zachowanie ostrożności zarówno przez kierujących jak i pieszych jest niezbędne dla bezpieczeństwa nas wszystkich.