Wiadomości

1 lipca w Gdyni policjanci przeprowadzą działania „ZKM – COVID”

Data publikacji 30.06.2020

Gdyńscy Policjanci w obliczu wprowadzonych nowych obostrzeń intensyfikują działania związane z ograniczeniem rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa. Jutro funkcjonariusze gdyńskiej drogówki przeprowadzą działania „ZKM-COVID”. Mundurowi zostaną podzieleni na patrole piesze i będą przemieszczać się w środkach komunikacji miejskiej ZKM Gdynia.

Jutro policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdyni przeprowadzą wzmożone działania w środkach komunikacji miejskiej. Mundurowi zostaną podzieleni na patrole piesze i będą sprawdzać na wyznaczonych trasach, czy osoby przestrzegają przepisów związanych z obowiązkiem zakrywania ust i nosa.

Celem działań jest:

  • zwracanie uwagi na osoby przemieszczające się środkami publicznego transportu, czy przestrzegają obowiązek zakrywania ust i nosa,
  • zwracanie uwagi na kierujących, czy przewożą dozwoloną ilość pasażerów.

Policjanci będą stosować represyjne podejście w stosunku do osób popełniających wykroczenia związane z nieprzestrzeganiem obostrzeń wynikających z ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. W tych przypadkach będą stosować zasadę „zero tolerancji”.