Wiadomości

Policjanci prowadzili w weekend działania dotyczące przestrzegania zasad związanych z epidemią koronawirusa

Data publikacji 22.06.2020

Minął kolejny weekend czerwcowy, w trakcie którego policjanci czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców Gdyni. Pomimo wcześniejszych upomnień, dotyczących przestrzegania obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa, nie obyło się bez mandatów. Zniesienie niektórych ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa nie oznacza, że możemy lekceważyć pozostałe nakazy.

W weekend policjanci garnizonu gdyńskiego wzmożyli działania i kontrolowali wszystkie miejsca, gdzie zazwyczaj grupują się mieszkańcy. Działania mundurowych dotyczyły przestrzegania obostrzeń związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19. Funkcjonariusze sprawdzali czy każdy przestrzega przepisów związanych z zachowaniem odległości od drugiej osoby i noszeniem maseczek ochronnych.
Pomimo obowiązku zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych, wciąż zdarzają się przypadki nie stosowania się do tego przepisu. Podczas ostatniego weekendu w działaniach udział wzięło 400 funkcjonariuszy. W trakcie akcji policjanci pouczyli 156 osób za niezasłanianie ust i nosa, a także za nie utrzymywanie należytej odległości od drugiej osoby. W 3 sytuacjach osoby zachowywały się w sposób lekceważący i mundurowi wystawili mandaty.
Gdyńscy policjanci patrolując ulice, za pośrednictwem nagłaśniających urządzeń, przekazywali jasne i czytelne komunikaty dotyczące zakazów.

Mundurowi każdego dnia zwracają uwagę na mieszkańców, czy wywiązują się z obowiązku noszenia maseczek ochronnych. Pomimo zniesienia części obostrzeń pamiętajmy, że wirus jest groźny i wciąż narażeni jesteśmy na chorobę covid-19. Przypominamy, że wprowadzone obostrzenia są środkiem zapobiegawczym stosowanym dla dobra nas wszystkich.