Zamiana siedziby Komisariatu Gdynia Witomino - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Gdyni

Wiadomości

Zamiana siedziby Komisariatu Gdynia Witomino

Data publikacji 14.02.2020

12 lutego został uroczyście otwarty nowo wybud owany Komisariat Policji w Gdyni Chwarznie. W nowym budynku służbę będą pełnić Policjanci z Komisariatu Policji w Gdyni Witominie.

W ostatnią środę, 12 lutego o godzinie 12.00 został uroczyście otwarty nowy Komisariat Policji w Gdyni Chwarznie, znajdujący się przy ul. Leona Staniszewskiego 1A. W uroczystościach udział wzięli: I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak, Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Jarosław Rzymkowski, Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, kadra kierownicza gdyńskiego garnizonu Policji a także przedstawiciele władz samorządowych oraz instytucji współpracujących z Policją na co dzień.

Nadinsp. Augustyniak przekazał klucz do nowego komisariatu Komendantowi tej jednostki, podinsp. Grzegorzowi Boyke. Na wyposażenie komisariatu w Gdyni Chwarznie został też przekazany nowy radiowóz zakupiony ze środków centralnych. Poświęcenia budynku i radiowozu dokonał Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź.

W Komisariacie służbę będą pełnić policjanci i pracownicy z dotychczasowego Komisariatu Policji w Gdyni Witominie, który zostaje przeniesiony w nową lokalizację na Chwarznie. Nowoczesny, bardzo dobrze wyposażony budynek Policji zapewni funkcjonariuszom optymalne warunki pracy, a mieszkańcom dzielnicy oraz innym osobom możliwość kontaktu z policjantami w wysokim standardzie.