Wiadomości

Inauguracja policyjnego programu „Policyjna foczka uczy zasad bezpieczeństwa”

Data publikacji 09.10.2019

Gdyńscy policjanci już po raz trzynasty zainaugurowali rozpoczęcie Programu "Policyjna foczka uczy zasad bezpieczeństwa". W bieżącym roku szkolnym blisko 2000 pierwszoklasistów ze wszystkich szkół podstawowych w Gdyni będzie wspólnie z foczką Gdynką poznawać zasady bezpieczeństwa w szkole, w domu i podczas zabawy. Wczoraj w Zespole Szkół nr 8 w Gdyni odbyła się uroczystość inaugurująca rozpoczęcie tegorocznej edycji programu.

Program profilaktyczny gdyńskiej policji "Policyjna foczka uczy zasad bezpieczeństwa" już od trzynastu lat gości we wszystkich gdyńskich szkołach podstawowych. Jak co roku do pierwszoklasistów trafiły specjalnie opracowane podręczniki i zeszyty ćwiczeń, które w 14 tematach uczą najmłodszych zasad bezpieczeństwa w szkole, w domu i podczas zabawy. Dzieciaki wspólnie z policjantami i swoimi wychowawcami poznają reguły bezpieczeństwa drogowego, dowiedzą się o zagrożeniach związanych z pożarami, niewybuchami, będą umiały zachować się w przypadku ataku agresywnego psa lub spotkania nieznajomej osoby. Podczas inauguracyjnego spotkania dzieci z rąk Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni oraz przedstawiciela Urzędu Miasta w Gdyni otrzymały podręczniki i zeszyty ćwiczeń do zajęć.

Po całym roku nauki, nastąpi podsumowanie programu z policyjną foczką. Pierwszaki przypomną sobie wtedy całą zdobytą wiedzę. W drugim półroczu uczniowie staną do półfinału Konkursu Policyjnej Foczki organizowanego przez gdyńskie komisariaty, a najlepsi reprezentanci sześciu szkół rywalizować będą w ścisłym finale, który odbędzie się w czerwcu 2020 roku. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody i wycieczka do fokarium w Helu.