Wiadomości

Powołanie Komendanta Miejskiego w Gdyni i jego Zastępców

Data publikacji 28.08.2019

W Komendzie Miejskiej Policji w Gdyni odbyła się uroczysta zbiórka w związku z powołaniem na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni mł. insp. Sławomira Pachurę, na stanowisko I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni nadkom. Roberta Rondudę oraz na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni podinsp. Marcina Czajkowskiego. Panowie komendanci odebrali z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku nadinsp. Jarosława Rzymkowskiego rozkazy o powołaniu na stanowiska. W zbiórce uczestniczył również Prezydent Miasta Gdyni dr Wojciech Szczurek, przedstawiciele innych służb oraz kadra kierownicza Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.

Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Jarosław Rzymkowski z dniem 28 sierpnia powołał na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni mł. insp. Sławomira Pachurę, na stanowisko I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni nadkom. Roberta Rondudę oraz na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni podinsp. Marcina Czajkowskiego. W uroczystym wprowadzeniu nowych komendantów uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Jarosław Rzymkowski oraz Prezydent Miasta Gdyni dr Wojciech Szczurek.

Mł. insp. Sławomir Pachura do służby w Policji wstąpił we wrześniu 1993 roku. Swoje pierwsze policyjne kroki stawiał pełniąc służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Wadowicach. W tym czasie ukończył również studia w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, po których mianowany został na pierwszy stopień oficerski. Od 2000 roku związany jest z gdyńską komendą, gdzie rozpoczął służbę w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym Komisariatu Policji w Gdyni Śródmieściu. Przechodząc na kolejne stanowiska zajmował stanowiska Zastępcy Naczelnika Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komisariatu Policji w Gdyni Śródmieściu, Naczelnika tegoż wydziału, Naczelnika Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Gdyni oraz Komendanta Komisariatu Policji w Gdyni Chyloni. W 2015 roku powołany został na stanowisko I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni nadzorującego pion dochodzeniowo-śledczy. Od lutego 2019 roku pełnił obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni.

Nadkom. Robert Ronduda służbę w Policji pełni od 1996 roku, od początku w komisariatach podległych Komendzie Miejskiej Policji w Gdyni. W 2009 roku po ukończeniu edukacji w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie został awansowany na pierwszy stopień oficerski. Służbę na stanowiskach kierowniczych rozpoczął w 2012 roku obejmując stanowisko Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Gdyni Witominie. W 2014 roku został Komendantem tejże jednostki. W 2015 roku został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Gdyni Śródmieściu, a w 2016 roku na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni nadzorującego pion prewencji. Od maja 2019 roku pełnił obowiązki I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni.

Podinsp. Marcin Czajkowski służbę w Policji rozpoczął w 1991 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Bełchatowie. Następnie pełnił służbę w Komendzie miejskiej Policji w Gdańsku i Komendzie Powiatowej Policji w Pucku. W 2010 roku po przeniesieniu z KPP w Pucku został ekspertem Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Gdyni i w tym samym roku został jego Naczelnikiem. Od maja 2019 roku pełnił obowiązki Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni.

 

Komendantom gratulujemy i życzymy sukcesów zawodowych.