Weekendowe zmiany organizacji ruchu w Gdyni - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Gdyni

Wiadomości

Weekendowe zmiany organizacji ruchu w Gdyni

Data publikacji 13.08.2019

W związku z organizowanymi w nadchodzący weekend (16 i 18 sierpnia br.) na terenie miasta Gdyni pokazami lotniczymi LOTOS Gdynia Aerobaltic 2019 przewidywane są istotne zmiany w organizacji ruchu. Policjanci apelują do kierowców o zapoznanie się z wprowadzanymi zmianami i stosowanie się do nowego oznakowania oraz poleceń osób odpowiedzialnych za kierowanie ruchem.

W dniach 16-18 sierpnia br. na terenie przyległym do plaży miejskiej w Gdyni oraz na lotnisku Gdynia-Kosakowo odbędą się pokazy lotnicze LOTOS Gdynia Aerobaltic 2019. W związku z tym wydarzeniem nastąpią zmiany w organizacji ruchu:

  • od 15 sierpnia od godz. 6:00 do 19 sierpnia do godz. 12:00 zostanie wyłączony z ruchu parking przy ul. Zawiszy Czarnego.
  • 16 sierpnia od godz. 17:00 do godz.24:00 oraz 17 sierpnia od godz. 14:00
  • do godz. 24:00 zostaną zamknięte ulice:
    • Armii Krajowej od pl. Grunwaldzkiego do Zawiszy Czarnego,
    • Borchardta.
  • od 17 do 18 sierpnia br. zakazami zatrzymywania objęte zostaną odcinki ulic Maciejewicza i Ledóchowskiego w pobliżu pętli autobusowej.
  • od 16 do 17 sierpnia droga rowerowa biegnąca wzdłuż Bulwaru Nadmorskiego pomiędzy al. Piłsudskiego i ul. Zawiszy Czarnego będzie niedostępna.

W czasie wprowadzonych zmian wyjazd z ciągu ulic Wybickiego - pl. Grunwaldzki na ul. Armii Krajowej możliwy będzie tylko w lewą stronę w kierunku skrzyżowania z ul. Świętojańską. Ulicą Sienkiewicza od skrzyżowania z Mickiewicza będzie można dojechać wyłącznie do ulic Sędzickiego i Kasprowicza.

W związku z utrudnieniami rekomendujemy zaparkowanie pojazdu poza ścisłym centrum lub skorzystanie ze środków komunikacji miejskiej. Wszystkich kierujących pojazdami prosimy o stosowanie się do zmienionej organizacji ruchu oraz podporządkowanie się poleceniom wydawanym przez funkcjonariuszy Policji i Straży Miejskiej.