GDYŃSKIE OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI 2019 - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Gdyni

Wiadomości

GDYŃSKIE OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI 2019

Data publikacji 19.07.2019

W dniu 19 lipca 2019 roku odbyły się obchody Gdyńskiego Święta Policji. W uroczystości upamiętniającej 100 rocznicę powstania Policji Państwowej uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Jarosław Rzymkowski oraz zaproszeni goście reprezentujący władze samorządowe oraz instytucje współpracujące z Policją.

Gdyńskie obchody Święta Policji odbyły się w dniu 19 lipca w sali widowiskowej Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 11:00 złożeniem meldunku Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Gdańsku nadinsp. Jarosławowi Rzymkowskiemu. Pełniący obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni mł. insp. Sławomir Pachura przywitał wszystkich uczestników uroczystości oraz złożył życzenia policjantkom, policjantom oraz pracownikom gdyńskiego garnizonu policji, dziękując za rzetelną i oddaną służbę oraz zaangażowanie i odpowiedzialne wypełnianie swoich obowiązków.


Podczas uroczystości Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku wraz z p.o. Komendantem Miejskim Policji w Gdyni wręczyli funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne oraz wyróżnienia za wzorowe wypełnianie obowiązków służbowych.