SEiRP Koło w Gdyni

Jesienne integracyjne spotkanie emerytów woj. pomorskiego 2019

Członkowie Gdyńskiego Koła SEiRP, w dniach 15-17.11.2019r. wzięli udział w kolejnym spotkaniu integracyjnym członków Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych Województwa Pomorskiego wraz z rodzinami które odbyło się w przepięknym ośrodku „Zew Morza” w Jastrzębiej Górze.

W pierwszym dniu po przywitaniu wszystkich uczestników oraz zaaklimatyzowaniu się w nowym miejscu, oraz po kolacji przy bogato zastawionych stołach oraz wspaniałej muzyce dwuosobowego zespołu, bawiono się do późnych godzin nocnych. 

Następnego dnia uczestnicy spotkania skorzystali z uroków przepięknej polskiej złotej jesieni i aktywnie udali się na spacery po plaży brzegiem morza, oraz zwiedzanie przepięknej miejscowości  jaką jest Jastrzębia Góra. Nieliczni skorzystali z możliwości zwiedzenia pobliskiego Helu. Skorzystano również z dostępności w ośrodku, basenu i sauny. 

W godzinach wieczorny zorganizowana została biesiada kaszubska przy muzyce na akordeonie i śpiewaniu kaszubskich pieśni, które prezentował kaszubski grajek Krzysztof Korthals. Obecni skorzystali również z wysłuchania historii kaszub jak i krótkiej nauki języka kaszubskiego. Pan Krzysztof zabawiał również wszystkich uczestników kaszubskimi opowieściami. Podczas biesiady serwowane były kiełbaski z grilla  oraz grzane wino. 

Ostatniego dnia pobytu również dopisywała przepiękna słoneczna pogoda i większość skorzystała ze spacerów po plaży i urokliwej okolicy. Spotkanie skończyło się po smacznym obiedzie 17.11.br. Kolega Erwin Bruggemann podziękował kierownictwu i załodze ośrodka za miłe przyjęcie i ugoszczenie całej grupy.
     
Podczas całego pobytu panowała miła atmosfera, wszystkim dopisywał humor oraz byli bardzo zadowoleni z udziału w spotkaniu. Większość uczestników wyjazdu z  niecierpliwością czeka na możliwość kolejnego wspólnego spotkania się.

Niezaprzeczalnie podziękowania za organizację spotkania i koordynację całego pobytu nalezą się członkom Zarządu Oddziału Wojewódzkiego SEiRP w Gdańsku z/s w Gdyni, koleżance Małgorzacie Górskiej oraz Erwinowi Bruggemann.

Tekst: rzecznik prasowy ZW SEiRP w Gdańsku  Jarosław Fikus 
zdjęcia: Jarosław Fikus